Profilo Klima Servis

Klima ürünlerinizin garanti kapsamında 1 yıl ücretsiz tamirini ve bakımını yapıyoruz.


Profilo Klima Teknik Servis


Profilo Klima Arıza Kayıt

Afyon Mersin Muş Trabzon


Dayanıklı ev aletleri sektöründe 1995 yılından bu yana hizmet sunan Profilo’nun geniş ürün gamı içerisinde; ısıtma ve soğutma ürünleri, beyaz eşya, ankastre, süpürge, küçük ev aletleri ve televizyon ürünleri bulunuyor. Ülkemizde en yaygın bayi ve satış noktası olan markalardan biri olan Profilo, sektörde uzun yıllar bulunmanın verdiği deneyimle, kullanıcı gereksinimlerine yönelik gelişmiş çözümler sunuyor. Dayanıklı ve uzun ömürlü Profilo ürünleri içerisinde yer alan klimalar, çeşitli mekânların ısıtma ve soğutma gereksinimini karşılayarak, kullanıcılara konforlu alanlar sunuyor. Profilo klima servisi kapsamında; Profilo klimaların montaj, bakım ve onarım işlemleri yer almaktadır.


Profilo Klima Servisi Hangi Klima Modelleri İçin Hizmet Verir


Mekânların ebatları ve kullanım amaçları farklılık gösterir. Dolayısıyla her mekânın ısıtma ve soğutma gereksinimi de farklıdır. Mekânların değişen gereksinimlerine uygun olarak farklı modellerde klimalar üreten Profilo; konutlar, işyerleri, hastaneler, restoranlar, kafeler, plazalar vs. tüm alanlar için konforlu iklimlendirme çözümleri sunuyor.


Salon tipi klima modelleri; geniş mekânların ısıtma ve soğutma gereksinimlerine en iyi cevabı veren salon tipi klimalar, dikey klima modelleridir. Ayarlanabilir üfleme fonksiyonu ile geniş mekânlarda ısı dağılımı eşit şekilde gerçekleştiren bu klimalar uzaktan kumanda ile kontrol edilir ve bir dış bir iç üniteden oluşur. Profilo salon tipi klima servisi, Profilo salon tipi klimaların; montaj, bakım ve onarımla ilgili her türlü işlemleri için teknik servis imkânı sunmaktadır.


Split klima modelleri; sessiz çalışma performansı çok beğenilen Profilo split klima modelleri, bir iç bir dış üniteden oluşur. Bu klimalar ortam ısısını belirli bir düzeye getirerek sabitleme özelliği ile konforlu kullanım alanları oluştururlar. Split klima modelleri, ortamda ısı kaybı yaşandığında otomatik olarak devreye girer ve ısıyı tekrar aynı düzeye getirene kadar çalışır. Profilo split klima modellerinin bakım, onarım işlemleri, Profilo split klima servisi hizmeti kapsamında yer alır.


Profilo Klima Teknik Servisine Neden Gereksinim Duyulur


Isıtma ve soğutma ürünleri kapsamında yer alan klimalar, çeşitli donanım elemanları ve bileşenlerden oluşur. Genellikle klima modellerinin tamamında bir iç ve bir de dış ünite bulunur. Bağlantıların sağlandığı borular, elektrik aksamı ve uzaktan kumandası olan klima modellerinde, gerek kullanımlara bağlı, gerek teknik sebeplerden doğan bazı arızalar ve problemler yaşanabilir. Tüm bu arızaların giderilmesinde mutlaka teknik bilgi ve deneyim gereklidir. Profilo klima teknik servisi, tüm Profilo klima modellerinde oluşabilecek arızaların onarım faaliyetlerini kapsamaktadır.


Klimalar, düzenli bakım ve temizliğe gereksinim duyan cihazlardır. Yapılan periyodik bakımlar, cihaz ömrünü uzattığı gibi cihazın çalışma performansını da yükseltir. Bakım ve temizliği düzenli olarak yapılmayan klima modellerinde, çalışırken kötü koku gelmesi problemi başta olmak üzere çeşitli problemlerin oluşması olasıdır. Klima bakımlarının teknik servis desteği ile düzenli olarak yapılması, cihazları daha verimli ve daha konforlu bir şekilde kullanmaya olanak sağlar.


Klimalarda ne tür arızalar oluşabilir


Kumanda arızaları; klimaların uzaktan kumandalarında arıza oluşabilir. Pilleri değiştirmek, kumandanın iç ünite ile olan mesafesini kontrol etmek gibi çözümler denenmesine rağmen sorun çözülmüyorsa servise başvurulması gerekebilir.


Filtre sorunları; klima filtreleri zaman içerisinde tıkanabilir.


Isıtma soğutma sorunu: klimalar zaman zaman ısıtma ve soğutma işlemini yeterince verimli bir şekilde yerine getiremeyebilirler. Verimsiz çalışma sorunu, servise başvurulması gereken problemlerden biridir.


Ses ve koku problemi: klimalar bazı durumlarda normalden daha fazla veya farklı sesler çıkarak çalışabilir. Kimi zaman klimadan kötü ve rahatsız edici kokular gelebilir. Tüm bu problemler ve daha fazlasının çözüm Profilo klima özel servisi hizmeti kapsamında ele alınmaktadır.


Müşteri Görüşleri

Bozulan buzdolabımız için servis çağırdık. Hızlı bir şekilde geri dönüş yapıp sorunumuzu çözdüler. Teşekkürler!

- Ayşe DEMİRCİ

İstanbul,  Sultangazi

Gerçekten deneyimli ve güler yüzlü bir ekip. Ayrıca sorunumuza da hemen müdahale ederek, bizi büyük bir mağduriyetten kurtardılar.

- Gökhan ERKAN

İstanbul, Bağcılar

Kredi kartı ile ödeme imkanı çok güzel. Ay sonunda bozulan eşyaları, rahatlıkla tamir ettirebiliyoruz :)

- Figen SAYGIN ERTÜRK

İstanbul, Beylikdüzü

Çok kaliteli hizmet. Harikasınız, çok teşekkür ederim

- Fahrettin KAPLAN

İstanbul, Levent

444 Klima Bakım, Tamir servisi olarak birçok marka ile anlaşmalı bir şekilde çalışıyoruz ve gereken en iyi hizmeti bütün marka klimalara aynı şekilde gerçekleştiriyoruz. Günümüzde oldukça fazla bir şekilde birçok markanın klima aleti mevcut ve markaların klima kullanım oranları da oldukça yüksek, bizlerde bunun için bütün marka firmalar ile antlaşma imzalayarak hepsi için hizmet sunabileceğimizi kanıtladık ve sizlerin karşısına bu şekilde çıktık. Bu yazımızda sizlere sadece en çok kullanılan klima markalarından birisi olan hakkında detaylı bir bilgi vereceğiz fakat söylemek isteriz ki, bütün klima markaları ile antlaşmamız var ve hepsi ile ilgili bütün hizmetleri sizlere sunuyoruz.

Bizi Takip Edin