Indesit Klima Servis

Klima ürünlerinizin garanti kapsamında 1 yıl ücretsiz tamirini ve bakımını yapıyoruz.


Indesit Klima Teknik Servis


Indesit Klima Arıza Kayıt

Burdur Çanakkale Malatya Şanlıurfa


Indesit, 1930 yıllarında, İtalyan küçük bir kasaba girişimcisi olan Aristide Merloni tarafından kuruldu. Merloni ailesi 1950'li yıllarda markayı uluslararası arenada genişletti. Çamaşır makineleri, buzdolapları ve bulaşık makinelerinde Bosch ve Electrolux ile rekabet etti. Indesit Amerikan şirketi Whirlpool tarafından % 60 hissesi satın alındığı zamana kadar dünyada milyonlarca tüketici takdirini kazanmıştı. Şimdi Whirlpool Corporation çatısı altında üretimleri devam eden Indesit, klima teknolojisiyle ihtiyaç duyulan soğutma konforunu şık tasarımlarla tamamlayarak beğeni topluyor. Indesit klimalar, ayrıca ortam hava kalitesini yükselterek büyük enerji tasarrufu sağlıyor ve hijyenik hava akımı üretiyor.


Kaç Tür INDESIT Klima Sistemi Vardır?


Klimalardaki iki ana sistem tipi kanalsız ve kanallıdır. Her ikisi de kendi teknik özelliklerine ve kullanımlarına göre avantajlar taşır. Yaygın olarak adı bilinen split klimalar, bölünmüş kanallı sistemlerdir. Daha ayrıntılı teknik bilgi için indesit split klima servisi teknik birimimizi arayabilirsiniz.


Kanalsız klima sistemleri: Bireysel ısıtma ve soğutma için iç üniteler her odaya yerleştirilebilir. Her bir iç ünite, sıcaklık ayarlarını etkinleştirmek için bağımsız olarak çalışır. Bağımsız kontrol, bebekler ve yaşlılar gibi aynı mekânda ihtiyaç duyulan farklı sıcaklık ayarlamasına imkan tanır. Kanalsız klima sistemleri, ofisler, muayenehaneler gibi çoklu iç mekânlara sahip ortamlar için de idealdir.


Kanallı klima sistemleri: Tüm odaların eşit derecede ısıtılması ve soğutulması için gerekli hava kanalları tek bir merkezi konumdan gönderilir. Merkezi kontrol, kamu tesisleri, kültür merkezleri, AVM gibi büyük açık ortamlar için tek tip iklimlendirme sağlar. Kanallı tip klimalar, merkezi ısıtma ve soğutma sistemi içinde yer alır ve iç mekân üniteleri tavan boşluğuna gizlenerek monte edilir.


Indesit Klima Arızaları ve Nedenleri


İşlevleri oldukça basit olmasına rağmen, klimalar normal çalışmak için çeşitli bileşenlere bağlı oldukça karmaşık makinelerdir. Bu nedenle, küçük bir hata bile tüm klima sistemi ve dolayısıyla ev konforunuz için kötü sonuçlar doğurabilir. Mevcut klimalardaki yaygın sorunlar hatalı kurulum, kullanım prosedürlerini uygulamama ve yetersiz bakımdan kaynaklanır. Arıza durumunda indesit klima servisi sorununuzu hemen giderebilir, ancak önleyici bir bakımla klima arızalarının çoğunun önüne geçilebilir.


Klima filtreleri: Kaçınılmaz olarak, klima çalışırken hava filtreleri kir ve toz ile tıkanır. Bazı yüksek verimli filtreler daha uzun süre temiz kalabilir veya kendi kendini temizleyebilen teknolojiye sahip olabilir ancak, çoğu hava filtresinin periyodik olarak temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekir. Kirli hava filtreleri sistem verimliliğini azaltabilir ve soğutucu akışkanın donması gibi sorunlara yol açabilir.


Soğutucu akışkan-klima gazı: klimanızın soğutucu akışkan oranı düşükse, performans ve verimliliğini doğrudan etkiler. Nitelikli bir indesit klima teknik servisi, herhangi bir sızıntı varsa giderir, test eder ve ardından sistemi doğru miktarda soğutucu akışkan ile doldurur.


Fan motoru: Çoğu zaman kirli bir filtreden kaynaklanan fan motoru arızası normal olmayan ses ve gürültü şeklinde kendini gösterir. Bunun nedeni, çoğu zaman kırık fan kanatlarıdır. Klimanız sesli çalışmıyor fakat soğuk hava da üflemiyorsa fan motoru yanmış olabilir.


Herhangi bir iklimlendirme sisteminin verimli bir şekilde çalışması, uygun şekilde hava yalıtımlı bir iç mekâna bağlıdır. Klimanızda herhangi bir sorun görünmüyor ama yeterli serinletme imkânı bulamıyorsanız çevresel şartları gözden geçirmenizde yarar vardır.


En Yakın INDESIT Klima Servisi


Klimanız arıza sinyalleri verdiğinde (ve bu özellikle sıcak bir yaz gününde ise) durumun sizin için aciliyetinin farkındayız. Bu nedenle 7/24 arayabileceğiniz indesit klima özel servisi çağrı merkezimiz ve uzman teknik personelimiz ile klima sorunlarınızı hemen gidermek için hazırız. Geniş hizmet ağımız, etkin ve hızlı klima tamiri deneyimlerimiz ile her zaman yanınızdayız.


Müşteri Görüşleri

Bozulan buzdolabımız için servis çağırdık. Hızlı bir şekilde geri dönüş yapıp sorunumuzu çözdüler. Teşekkürler!

- Ayşe DEMİRCİ

İstanbul,  Sultangazi

Gerçekten deneyimli ve güler yüzlü bir ekip. Ayrıca sorunumuza da hemen müdahale ederek, bizi büyük bir mağduriyetten kurtardılar.

- Gökhan ERKAN

İstanbul, Bağcılar

Kredi kartı ile ödeme imkanı çok güzel. Ay sonunda bozulan eşyaları, rahatlıkla tamir ettirebiliyoruz :)

- Figen SAYGIN ERTÜRK

İstanbul, Beylikdüzü

Çok kaliteli hizmet. Harikasınız, çok teşekkür ederim

- Fahrettin KAPLAN

İstanbul, Levent

444 Klima Bakım, Tamir servisi olarak birçok marka ile anlaşmalı bir şekilde çalışıyoruz ve gereken en iyi hizmeti bütün marka klimalara aynı şekilde gerçekleştiriyoruz. Günümüzde oldukça fazla bir şekilde birçok markanın klima aleti mevcut ve markaların klima kullanım oranları da oldukça yüksek, bizlerde bunun için bütün marka firmalar ile antlaşma imzalayarak hepsi için hizmet sunabileceğimizi kanıtladık ve sizlerin karşısına bu şekilde çıktık. Bu yazımızda sizlere sadece en çok kullanılan klima markalarından birisi olan hakkında detaylı bir bilgi vereceğiz fakat söylemek isteriz ki, bütün klima markaları ile antlaşmamız var ve hepsi ile ilgili bütün hizmetleri sizlere sunuyoruz.

Bizi Takip Edin