Baymak Klima Servis

Klima ürünlerinizin garanti kapsamında 1 yıl ücretsiz tamirini ve bakımını yapıyoruz.


Baymak Klima Teknik Servis


Baymak Klima Arıza Kayıt

Ağrı Artvin Isparta Kastamonu


1969 yılında iklimlendirme sektörüne adım atan BAYMAK, ısıtma ve soğutma teknolojilerinde Türkiye'nin önde gelen üreticilerindendir. 1994 yılındaki ilk klima satışı ile marka bilinirliği yükselen BAYMAK, teknolojideki gelişmeleri takip etmiş ve hatırı sayılır bir kullanıcı portföyüne ulaşmıştır. Tüketici memnuniyetine çok değer marka, geniş BAYMAK klima servisi ağı ile marka değerini korumaya özen gösterir.


2013 yılında Hollanda merkezli BDR Thermea Grup çatısı altına giren BAYMAK, sahip olduğu yüksek teknik uzmanlık sayesinde, ürünlerini küresel pazarın özel ihtiyaçlarına göre adapte edebilmektedir. 65 ülkeye ve yerel pazara teknoloji üretmeye devam eden şirket, 1000'e yakın bayi, 2100'den fazla satış noktası ve 3000'e yakın çalışana sahiptir.


En Yeni BAYMAK Klima Çeşitleri ve Muhtemel Arıza Nedenleri


Duvar tipi split klimalar: BAYMAK split klimalar kategorisinde Elegant Plus ve Elegant Prime duvar tipi split klima yer alıyor. Her iki modelde, Inverter A++ yüksek enerji verimlilik sınıfı ile düşük elektrik sarfiyatı, 0,5 °C hassasiyet ve 5 farklı fan hızı, gizli LED ekran, ECO mod ile elektrik tasarrufu, sessiz çalışma özelliği gibi ortak özellikler mevcut. Farklı olarak, Prime split klima, R32 soğutucu akışkanı ile daha çevre dostu ve daha verimli.


Split klimalar neden arızalanır?


Split klimalar, bölünmüş klima olarak adlandırılır, iç ve dış iki kısma sahiptir. Çoğu merkezi ısıtma ünitesi bu tiptedir. Dış ünite zamanla havadaki toz ve rüzgâra bağlı olarak korozyona uğrayabilir veya iç ünite filtreleri tıkanıp yeterli hava sirkülâsyonunu engelleyebilir. Kompresör arızası veya fan kanatlarının kırılması gibi teknik bir arıza, sadece BAYMAK split klima servisi tarafından gerekli değişim veya bakımlar yapılarak giderilebilir.


Salon tipi klimalar: BAYMAK FSA 48 salon tipi klimalar, ayarlanabilen 5 ayrı fan hızı, 4 yöne otomatik hava yönlendirme sistemi, akıllı temizleme fonksiyonu, soğutma ve ısıtmada A sınıfı yüksek enerji verimliliği, düşük elektrik sarfiyatı ile tek bir odanın serinletilmesi için ideal kullanım imkânı sunar.


Salon tipi klimalar neden arızalanır?


Eski model bir salon tipi klima kullanıyorsanız ve hiç bakım yaptırmamışsanız, oksitlenmiş iç bileşenler arızalanabilir veya kirli filtreler klima performansını düşürebilir. Bazı durumlarda soğutma akışkanı sızıntı yapabilir ki o zaman da klimanız soğuk yerine sıcak hava üfleyebilir. Bu tür sorunlar olduğunda, BAYMAK salon tipi klima servisi ile iletişime geçmenizde yarar vardır.


Multi Split Klimalar: Çok kanallı klimalar olarak da bilinir. Split klimalardan farklı olarak bir dış ünite ile birden fazla iç üniteyi kontrol edebilme imkânı olmasıdır. Baymak multi split klimalarda A++ yüksek enerji verimliliği, ECO mod ile elektrik tasarrufu, R32 soğutucu akışkanı ile çevre dostu gaz atık gibi ekstra özellikler mevcut.


Multi Split Klimalar Neden Arızalanır?


Multi split klimaların çalışma şekli temelde split klimalar ile aynıdır. Farklı olarak multi split (çok kanallı) klimalarda bir üniteyle birden fazla oda için klima cihazı bağlantısı yapılabilmesidir. Bununla birlikte, eğer bir kondansatör (dış ünite) iki veya daha fazla iç üniteyi çalıştırmak için yeterince güçlü değilse, bu ağır çalışma, çeşitli parçaların hasarı ile ona erecektir. Tüm arıza çözümleri için BAYMAK klima teknik servisi birimleri ile irtibata geçebilirsiniz.


Klima Verimi ve performansı nasıl artırılır?


Eski klima sisteminizin verimli olmadığını düşünüyorsanız, değiştirmeyi düşünmeden önce verimliliğini ve performansını artırmak için yapabilecekleriniz olduğunu bilmelisiniz. Klima arızalarına veya performans düşüklüğüne neden olan kirli filtreleri veya dış ünitenizdeki tozları temizleyebilirsiniz. İç bileşenlerin temizliği için Baymak klima özel servisi bakım programı alabilirsiniz. Teknik personelimiz size ayrıca, klimanızın verimliliği, günlük ve uzun vadeli bakım maliyetleri hakkında uzman bilgi sağlayabilir. 7/24 arayabilirsiniz!


Müşteri Görüşleri

Bozulan buzdolabımız için servis çağırdık. Hızlı bir şekilde geri dönüş yapıp sorunumuzu çözdüler. Teşekkürler!

- Ayşe DEMİRCİ

İstanbul,  Sultangazi

Gerçekten deneyimli ve güler yüzlü bir ekip. Ayrıca sorunumuza da hemen müdahale ederek, bizi büyük bir mağduriyetten kurtardılar.

- Gökhan ERKAN

İstanbul, Bağcılar

Kredi kartı ile ödeme imkanı çok güzel. Ay sonunda bozulan eşyaları, rahatlıkla tamir ettirebiliyoruz :)

- Figen SAYGIN ERTÜRK

İstanbul, Beylikdüzü

Çok kaliteli hizmet. Harikasınız, çok teşekkür ederim

- Fahrettin KAPLAN

İstanbul, Levent

444 Klima Bakım, Tamir servisi olarak birçok marka ile anlaşmalı bir şekilde çalışıyoruz ve gereken en iyi hizmeti bütün marka klimalara aynı şekilde gerçekleştiriyoruz. Günümüzde oldukça fazla bir şekilde birçok markanın klima aleti mevcut ve markaların klima kullanım oranları da oldukça yüksek, bizlerde bunun için bütün marka firmalar ile antlaşma imzalayarak hepsi için hizmet sunabileceğimizi kanıtladık ve sizlerin karşısına bu şekilde çıktık. Bu yazımızda sizlere sadece en çok kullanılan klima markalarından birisi olan hakkında detaylı bir bilgi vereceğiz fakat söylemek isteriz ki, bütün klima markaları ile antlaşmamız var ve hepsi ile ilgili bütün hizmetleri sizlere sunuyoruz.

Bizi Takip Edin